2.sınıf Türkçe okuma anlama boyama etkinliği

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BENİM AİLEM

 

  Bu hafta hayat bilgisi dersinde aile büyüklerimiz konusunu işledik. Öğretmenimiz aile ağacı yapmamızı istedi. Ben de arka sayfadaki ağacı yaptım. Şimdi size ailemi tanıtacağım.

  Yeşil kazaklı, beyaz saçlı olan anneannem, adı Fatma. Anneannem ev hanımı. Böreği çok güzel yapar. Yanında siyah şapka takan ise dedem Ahmet. Dedem emekli öğretmen. Öğrencileri hâlâ onu ziyarete gelirler.

  Yanlarında gözlüklü ve mor kazaklı olan babaannem Ayşe. Babaannem yıllarca terzilik yapmış. Artık yaşlandı çalışamıyor. Koyu yeşil kazaklı ve gözlüklü ise dedem Mehmet. Mehmet dedem eskiden ayakkabı tamirciliği yaparmış. Bizim ayakkabılarımızı hep o alır.

  Annem kızıl saçlı, pembe kazaklı. Annemin adı Türkan ve Türkçe öğretmeni. Bize çok güzel hikâyeler anlatır. Yanındaki kahverengi saçlı babam Fatih. Babam polis memuru. O görevdeyken kendimi çok güvende hissediyorum.

  Ablam Ceren, anneme benziyor. Annem gibi o da kızıl saçlı. Ablam 7. sınıfa gidiyor. Tabii ailemizin değişmez bireyi köpeğimiz. Köpeğimizin adı Karabaş. İsmi her söylendiğinde havlar, sesini siz de duydunuz mu?

  Özür dilerim kendimi tanıtmadım. Ben kıvırcık saçlı olanım. Tahmin etmişsinizdir zaten. Çünkü en sona ben kaldım. Benim adım Faruk.                 2. sınıfa gidiyorum.

  Bu arada arkadaşlar bana biraz yardım eder misiniz? Ağacı boyayamadım. Senin yardımınla ödevim çok daha güzel olacak. Çünkü sen ağacı çok güzel boyayacaksın.

 

Arka sayfada bulunan metindeki isimleri aşağıdaki resimlere göre doldurunuz ve ağacı boyayınız.

ETKİNLİĞİN TAMAMI İÇİN DOSYAYI İNDİRİNİZ.

Yorum yapabilir , ya da geri bildirim yapabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster Misiniz?