2013-2014 TEOG Fen ve Teknoloji Dersi Sınav Analizi (Yorumlayan: Murat TURAN)

2013-2014 TEOG Fen ve Teknoloji Dersi Sınav Analizi (Yorumlayan: Murat TURAN)

Teog sınavı fen ve teknoloji dersi sınav analizi Öncelikle tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize geçmiş olsun diyorum. İlk defa yapılan bu sınavda kaldırma kuvveti ile ilgili 11 tane sorunun sorulmuş olması bizleri çok şaşırttı.  Fakat kaldırma kuvveti ile ilgili sorular beklenilenin aksine oldukça kolay sorulardı. İlk bakışta öğrencilerin büyük çoğunluğunun bu kadar çok kaldırma kuvveti […]

30 Kasım 2013 Cumartesi - 2048 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Teog sınavı fen ve teknoloji dersi sınav analizi

Öncelikle tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize geçmiş olsun diyorum. İlk defa yapılan bu sınavda kaldırma kuvveti ile ilgili 11 tane sorunun sorulmuş olması bizleri çok şaşırttı.  Fakat kaldırma kuvveti ile ilgili sorular beklenilenin aksine oldukça kolay sorulardı. İlk bakışta öğrencilerin büyük çoğunluğunun bu kadar çok kaldırma kuvveti sorularını görünce moralleri bozulmuş ve öğrenciler  korkmuş olabilirler fakat soruları çözdükçe de kendilerine güvenleri gelmiştir.

İptal edilen sorudaki yapılan affedilir gibi değildir. Buda soruları hazırlamada ciddiyetten biraz uzaklaşıldığı düşüncesini ortaya çıkarmıştır. Soruların ayırt edici olmadığı konuların genele yayılmadığı aşikardır. Zorluk derecesine göre bakıldığı zaman kalıtım sorularının kaldırma kuvvetine göre zor olduğu düşüncesine varılmıştır.

Sınavın genelinde ise ingilizce öğretmenlerinin feryadına yer vermeden geçmek istemedim. Buradan anlaşılan  öğrencileri ayırt edici soruların özellikle ingilizce dersi olacağıdır. Matematikten sorulan soruların ise bu kadar kolay olmasıda tabiki de editörlerimiz tarafında hayretle karşılanmıştır. Fakat sınav sistemine göre yazılı notu olarak görmek gerekirse sınav sisteminin oldukça başarılı olduğu şahsi kanaatimdir. Saygılarımla..

Fen ve Teknoloji Editörü

MURAT TURAN

TEŞEKKÜRLER:  Murat TURAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Sponsorlu Bağlantılar

KADEMELİ EĞİTİM ORTAOKUL

Sponsorlu Bağlantılar

Kategoriler

Sayfalar

Bu sitedeki içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.  
Genel Genel
iPortal Kodlayan: Özer Gül