2013-2014 TEOG Fen ve Teknoloji Dersi Sınav Analizi (Yorumlayan: Murat TURAN)

30.11.2013 tarihinde 8. SINIF kategorisine eklenmiş, 2.692 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Teog sınavı fen ve teknoloji dersi sınav analizi

Öncelikle tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize geçmiş olsun diyorum. İlk defa yapılan bu sınavda kaldırma kuvveti ile ilgili 11 tane sorunun sorulmuş olması bizleri çok şaşırttı.  Fakat kaldırma kuvveti ile ilgili sorular beklenilenin aksine oldukça kolay sorulardı. İlk bakışta öğrencilerin büyük çoğunluğunun bu kadar çok kaldırma kuvveti sorularını görünce moralleri bozulmuş ve öğrenciler  korkmuş olabilirler fakat soruları çözdükçe de kendilerine güvenleri gelmiştir.

İptal edilen sorudaki yapılan affedilir gibi değildir. Buda soruları hazırlamada ciddiyetten biraz uzaklaşıldığı düşüncesini ortaya çıkarmıştır. Soruların ayırt edici olmadığı konuların genele yayılmadığı aşikardır. Zorluk derecesine göre bakıldığı zaman kalıtım sorularının kaldırma kuvvetine göre zor olduğu düşüncesine varılmıştır.

Sınavın genelinde ise ingilizce öğretmenlerinin feryadına yer vermeden geçmek istemedim. Buradan anlaşılan  öğrencileri ayırt edici soruların özellikle ingilizce dersi olacağıdır. Matematikten sorulan soruların ise bu kadar kolay olmasıda tabiki de editörlerimiz tarafında hayretle karşılanmıştır. Fakat sınav sistemine göre yazılı notu olarak görmek gerekirse sınav sisteminin oldukça başarılı olduğu şahsi kanaatimdir. Saygılarımla..

Fen ve Teknoloji Editörü

MURAT TURAN

TEŞEKKÜRLER:  Murat TURAN

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : tarem

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

*

  • Matematik
  • Sponsorlu Bağlantılar

  • Kategoriler

  • Son Yazılar