mydesign haber temalari

DİĞER İÇERİKLER

2013-2014 TEOG Fen ve Teknoloji Dersi Sınav Analizi (Yorumlayan: Murat TURAN)

Ana Sayfa » 8. SINIF » 2013-2014 TEOG Fen ve Teknoloji Dersi Sınav Analizi (Yorumlayan: Murat TURAN)
Ekleyen
: kademeliegitim.com
Ekleme Tarihi
: 30 Kasım 2013
Indirilme Sayisi
: 1.924
Benzer Icerikler

Teog sınavı fen ve teknoloji dersi sınav analizi

Öncelikle tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize geçmiş olsun diyorum. İlk defa yapılan bu sınavda kaldırma kuvveti ile ilgili 11 tane sorunun sorulmuş olması bizleri çok şaşırttı.  Fakat kaldırma kuvveti ile ilgili sorular beklenilenin aksine oldukça kolay sorulardı. İlk bakışta öğrencilerin büyük çoğunluğunun bu kadar çok kaldırma kuvveti sorularını görünce moralleri bozulmuş ve öğrenciler  korkmuş olabilirler fakat soruları çözdükçe de kendilerine güvenleri gelmiştir.

İptal edilen sorudaki yapılan affedilir gibi değildir. Buda soruları hazırlamada ciddiyetten biraz uzaklaşıldığı düşüncesini ortaya çıkarmıştır. Soruların ayırt edici olmadığı konuların genele yayılmadığı aşikardır. Zorluk derecesine göre bakıldığı zaman kalıtım sorularının kaldırma kuvvetine göre zor olduğu düşüncesine varılmıştır.

Sınavın genelinde ise ingilizce öğretmenlerinin feryadına yer vermeden geçmek istemedim. Buradan anlaşılan  öğrencileri ayırt edici soruların özellikle ingilizce dersi olacağıdır. Matematikten sorulan soruların ise bu kadar kolay olmasıda tabiki de editörlerimiz tarafında hayretle karşılanmıştır. Fakat sınav sistemine göre yazılı notu olarak görmek gerekirse sınav sisteminin oldukça başarılı olduğu şahsi kanaatimdir. Saygılarımla..

Fen ve Teknoloji Editörü

MURAT TURAN

TEŞEKKÜRLER:  Murat TURAN

Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

*

İlgili Terimler :