Archive for Şubat, 2018

9. sınıf Oran ve Orantı Konu Anlatımı Videosu 1. bölüm

9. sınıf Oran ve Orantı Konu Anlatımı 9. sınıf 1. videoda oran nedir? orantı nedir? orantının özellikleri nelerdir? gibi başlıklar işlenmiş ve orantı ile ilgili çözümlü sorulara yer verilmiştir.

5.Sınıf Bilişim Teknolojileri Problem Çözme ve Programlama Ders Notu

Problem Çözme ve Programlama Ders Notu Algoritma Nedir? Programlama nedir ? Blok Tabanlı Programlar nelerdir? Problem Çözmede Temel Kavramları Hayatımızda birçok problem ile karşılaşabiliriz; birçoğunun tek bir çözümü olacağından kolay çözülebilirken bazıları ise daha karmaşık olabilir ve problem çözme stratejilerini kullanmak gerekebilir. Örneğin matematik derslerinde problemler bir metin içerisinde yer alıyor ve buradan çözüme ulaşmanızgerekiyor. […]

Trigonometri Çözümlü Soruları Video Anlatımı 12. sınıf

Trigonometri Çözümlü Soruları Video Anlatımı 12. sınıf trigonometri konusunun çözümlü sorularının olduğu videoda değişik soru tiplerine yer verilmiştir.

2. Dereceden 1 Bilinmeyenli Denklemler Konu Anlatımı Videosu

2. Dereceden 1 Bilinmeyenli Denklemler Konu Anlatımı 10. sınıf denklemler konusunun anlatıldığı videoda; denklem çözme yöntemleri nelerdir? kökler toplamı nasıl bulunur? kökler çarpımı nasıl bulunur? kökleri verilen denklem nasıl oluşturulur? gibi başlıklar işlenmiştir. Ayrıca 10. sınıf 2. dereceden 1 bilinmeyenli denklemler çözümlü soruları yer almaktadır.

Bölme-Bölünebilme Çözümlü Soruları 9. sınıf Video Anlatımı

Bölme-Bölünebilme Çözümlü Soruları 9. sınıf 9. sınıf bölme ve bölünebilme çözümlü sorularının bulunduğu bir videodur.

8. Sınıf Üçgende Eşlik ve Benzerlik Konu Anlatımı Videosu

8. Sınıf Üçgende Eşlik ve Benzerlik Konu Anlatımı 8. sınıf matematik Eşlik ve benzerlik konu anlatımı videosunda; eşlik şartının nasıl yazıldığı, benzer üçgenlerin özellikleri nelerdir? benzerlik şartı nedir? eşlik ve benzerlik çözümlü örneklerine yer verilmiştir.

8. sınıf Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler Çözümlü Soruları Videosu

Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler Çözümlü Soruları Videosu 8. sınıf cebirsel ifadeler,özdeşlikler ve çarpanlara ayırma konusuna ait soru çözümlerinin olduğu bir videodur.

Paraboller Çözümlü Soruları Videosu

Paraboller Çözümlü Soruları Videosu 10. sınıf konularından 2. dereceden fonksiyonlar yani paraboller konusu ile ilgili soru çözümlerinin olduğu bir videodur.

7. sınıf Açılar Konu Anlatımı Videosu

7. sınıf Açılar Konu Anlatımı Videosu 7. sınıf konularından doğrular ve açılar konusunun anlatıldığı videoda; Doğruların birbirlerine göre durumları ve paralel iki doğrunun bir kesenle yaptığı yöndeş açılar,iç ters açılar,dış ters açılar,ters açılar anlatılmıştır.

Parabol-4 (Parabol İle Doğrunun Birbirine Göre Durumları) Konu Anlatımı Videosu

Parabol-4 (Parabol İle Doğrunun Birbirine Göre Durumları) Parabol ve doğru iki noktada kesişirse ne olur? parabol ile doğru teğet ise ne olur? parabol ile doğru kesişmiyorsa ne olur? gibi soruların yanında parabol ile doğrunun birbirine göre durumları çözümlü sorularına yer verilmiştir.

Parabol-3 (Parabol Denklemi Yazma) Konu Anlatımı Videosu

Parabol-3 (Parabol Denklemi Yazma) 10. sınıf paraboller konusunda 2. dereceden 1 bilinmeyenli, fonksiyonların denklemlerinin nasıl yaıldığı anlatılmış ve parabol denklemi yazma çözümlü sorularına yer verilmiştir.

Parabol-2 (Parabol Grafiği Çizme) Konu Anlatımı Videosu

Parabol-2 (Parabol Grafiği Çizme) Konu Anlatımı Videosu 2. videomuzda 10. sınıflarımız için parabol grafiğinin nasıl çizileceği ile ilgili çalışmalar yapılmıştır. Parabol Grafiği çizme çözümlü sorularına yer verilmiştir.

Parabol-1 (Tepe Noktası-Eksenleri Kestiği Noktalar-Max Min Değerler) Konu Anlatımı Videosu

Parabol-1 (Tepe Noktası-Eksenleri Kestiği Noktalar-Max Min Değerler) Konu Anlatımı Videosu 10. sınıf paraboller (2. dereceden 1 bilinmeyenli fonksiyonlar) konusunun 1. videosunda parabol nedir? koordinat sisteminde nasıl şekillenir? parabolün maximum değeri nasıl bulunur? parabolün minimum değeri nasıl bulunur?,parabolün tepe noktasının koordinatları nasıl bulunur? parabolün eksenleri kestiği noktalar nasıl bulunur? başlıklarına değinilmiştir

Trigonometri-11 (Trigonometrik Denklemler) Konu Anlatımı Videosu

Trigonometri-11 (Trigonometrik Denklemler) Konu Anlatımı Videosu 11. sınıf trigonometri konusunun son videosunda trigonometrik denklemlerin çözüm kümeleri ve trigonometrik denklemlerle ilgili çözümlü sorulara yer verilmiştir.

Trigonometri-10 (Dönüşüm Formülleri) Konu Anlatımı Videosu

Trigonometri-10 (Dönüşüm Formülleri) Konu Anlatımı Videosu 11. sınıf trigonometri konusunun önemli başlıklarından olan dönüşüm formülleri ve dönüşüm formüllerinin sorulara uygulanışının anlatıldığı bir videodur.

Trigonometri-9 (Toplam-Fark ve Yarım Açı Formülleri) Konu Anlatımı Videosu

Trigonometri-9 (Toplam-Fark ve Yarım Açı Formülleri) Konu Anlatımı Videosu 11. sınıf matematik konularında trigonometrinin toplam, fark ve yarım açı formüllerinin anlatıldığı bir videodur.

9. sınıf Dilin İşlevleri Konu Anlatımı ve Kavram Haritası

9. sınıf Dilin İşlevleri Konu Anlatımı ve Kavram Haritası                                                                             Daha fazlası için kategorilerden lise dil ve anlatım […]

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türk Tarihine Yolculuk Ders Notları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türk Tarihine Yolculuk Ders Notları [indir] ANADOLU’DA TÜRK BEYLİKLERİ DÖNEMİ 1243 Kösedağ Savaşı yenilgisinden sonra Anadolu Selçuklu Devleti hızla yıkılmaya doğru gitti. Moğollar Anadolu’yu işgal ettiler. Anadolu’da karışık­lıklar başladı. Devlet otoritesi kalmadı. Bunun üzerine uçlardaki Türkmen beyleri birer birer bağımsızlıklarını ilan ettiler. Anadolu Türk birliği dağıldı. Bir çok beylik kuruldu. Bu […]

İnkılap Tarihi Genel Tekrar Soruları (Boşluk Doldurma)

8. sınıf İnkılap Tarihi Genel Tekrar Soruları (Boşluk Doldurma) DOSYAYI İNDİR 1- Geri kalmışlığın simgesi haline gelen fes,    ……………. inkılabıyla kullanımdan kaldırıldı. Böylece medeni milletlere uyum sağlandı. 2- Osmanlı Devletinin ilk kurulduğu yıllardaki işlevini kaybedip büyük bir çöküntü içine giren ………….. ve Zaviyeler 30 Kasım 1925’te kaldırıldı. Yine bu inkılapla şeyh, derviş, mürid gibi ünvanlar […]

9. sınıf mutlak değer çalışma soruları

9. sınıf mutlak değer çalışma soruları DOSYAYI İNDİR 9. Sınıf mutlak değer çalışma soruları,9. Sınıf mutlak değer sınava hazırlık,9. Sınıf mutlak değer test soruları,9. Sınıf mutlak değer konu tekrarı,9. Sınıf mutlak değer alıştırmaları

Trigonometri-8 (Sinüs ve Kosinüs Teoremi ) Konu Anlatımı Videosu

Trigonometri-8 Sinüs ve Kosinüs Teoremi  Konu Anlatımı Videosu Trigonometri konusunun 8. videosunda 11. sınıflar için sinüs teoremi nedir? Kosinüs teoremi nedir? Üçgen alanı nasıl bulunur? Çevrel çember ve trigonometri ilişkisi anlatılmıştır.

Trigonometri-7 (Ters Trigonometrik Fonksiyonlar-Arc) Konu Anlatımı Videosu

Trigonometri-7 (Ters Trigonometrik Fonksiyonlar-Arc) Konu Anlatımı Videosu 11. sınıf trigonometri konusunun 7 videosunda ters trigonometrik fonksiyonlar anlatılmıştır. Arcsin,arccos,arctan,arccot fonksiyonlarının çözümlü soruları ile desteklenmiştir.

Trigonometri-6 (Periyot ve Grafikler) Konu Anlatımı

Trigonometri-6 (Periyot ve Grafikler) Konu Anlatımı   Videomuzda trigonometri konusunda periyotlr nasıl bulunur? Trigonometrik fonksiyonların grafikleri nasıl çizilir? gibi konulara değinilmiştir.

7. sınıf Yüzdeler Çözümlü Soruları Video Anlatımı

7. sınıf Yüzdeler Çözümlü Soruları Video Anlatımı   7. Sınıf videomuzda yüzdeler ve yüzde problemleriyle ilgili değişik türde soru tiplerinin çözümleri yapılmıştır.

7. sınıf Yüzde Problemleri Konu Anlatımı Videosu

7. sınıf Yüzde Problemleri Konu Anlatımı Videosu   7. sınıf videomuzda kar problemleri,zarar problemleri,indirim problemleri,iskonto problemleri ve faiz problemleri işlenmiştir. Ve soru çözümleriyle desteklenmiştir.

Trigonometri-5 (90 Dereceden Büyük Açılar) Konu Anlatımı

Trigonometri-5 (90 Dereceden Büyük Açılar) Konu Anlatımı   11. sınıf trigonometri konusunun 5. videosunda 90 dereceden büyük açıların trigonometrik değerlerinin nasıl bulunacağı anlatılmıştır.

Trigonometri-4 (Dik Üçgende Trigonmetrik Bağıntılar) Konu Anlatım Videosu

Trigonometri-4 (Dik Üçgende Trigonmetrik Bağıntılar) Konu Anlatım Videosu   Videomuzda 11. sınıf ileri matematik konularından trigonometri konusunda dik üçgende sinüs,kosinüs,tanjant ve cotanjant fonksiyonlarının bağıntıları anlatılmış ve çözümlü sorularla desteklenmiştir.

5. Sınıf Fen Mikroskobik Canlılar Konu Testi

5. Sınıf Fen Mikroskobik Canlılar Konu Testi DOSYAYI İNDİR 1. Aşağıdakilerden hangisi mantarlar grubuna girmez? A) Parazit Mantarları B) Küf Martarları C) Şapkalı Mantarları D) Tatlı Mantarlar E) Maya Mantarları 2. Aşağıdakilerden hangisinin oluşumunda mantarların etkisi yoktur? A) Peynir yapımında B) Hamur kabartmada C) Antibiyotik yapımında D) Temizlik maddesi TAMAMI İÇİN DOSYAYI İNDİR.

8. sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor Konu Testi

8. sınıf İnkılap Tarihi Bir Kahraman Doğuyor Konu Testi DOSYAYI İNDİR Mustafa Kemal 1902 yılında İstanbul Harp Okulundan Mezun Oldu. Ondan sonra da İstanbul Harp Akademisi’nden Mezun Olmuştur. Mustafa Kemal Harp Akademisi’nden kaç yılında mezun olmuştur? A)1904  B)1905  C)1906  D)1907   2.Aşağıda Atatürk’ün eğitim hayatı boyunca gittiği okullar yer almaktadır. İstanbul Harp Okulu Şemsi Efendi […]