Archive for Mart, 2018

5.Sınıf Bilişim Teknolojileri 2.Dönem 1.Yazılı Soruları

5.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2.Dönem 1. Yazılı Sınav Soruları Kodlama , programlamaya giriş ve Code.org içerikli sorular vardır Dosyayı İndir

6.Sınıf Bilişim Teknolojileri Scratch 2.Dönem 1.Yazılı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 6.Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 2.Dönem  1. Yazılı Scratch Sınavı Dosyayı İndir

7. sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı Soruları 2018

7. sınıf Matematik 2. Dönem 1. Yazılı Soruları DOSYAYI İNDİR 7. Sınıf 2. dönem 1. yazılı soruları yüzdeler konusundan, dairede alan ve daire diliminin alanına kadar olan konuları kapsamaktadır.

Parantezli İşlemler Alıştırma Soruları 4. sınıf

Parantezli İşlemler Alıştırma Soruları DOSYAYI İNDİR

6. sınıf matematik 2. dönem 1. yazılı soruları 2018

6. sınıf matematik 2. dönem 1. yazılı soruları DOSYAYI İNDİR 4)Aşağıda verilen ondalık gösterimleri kurallarına göre yuvarlayınız.(5PUAN)   345,1768 ondalık gösterimini yüzde birler basamağına göre yuvarlayınız.   505,142 ondalık gösterimini onda birler basamağına göre yuvarlayınız. 5) (5PUAN) | 0,235 .100=2,35     || 0,403.1000=40,3     ||| 5,27.100= 527 Yukarıda verilen ifadelerden hangisi ya da hangileri doğrudur? […]

6. Sınıf Tam Sayılar ve Cebirsel İfadeler Çözümlü Soruları

6. Sınıf Tam Sayılar ve Cebirsel İfadeler Çözümlü Soruları 6. sınıf tam sayılar, 6. sınıf yönlü sayılar ve 6. sınıf cebirsel ifadeler konularını çözümlü sorularının olduğu bir videodur.

5. sınıf Kesirler, Ondalık Gösterim ve Yüzdeler Çözümlü Soruları

5. sınıf Kesirler, Ondalık Gösterim ve Yüzdeler Çözümlü Sorular 5. sınıf kesirler konusu,5. sınıf ondalık gösterim ve 5. sınıf yüzdeler konularıyla ilgili soru tiplerinin çözüldüğü bir videodur.

8. Sınıf Doğrusal İlişkiler ve Denklem Grafikleri Konu Anlatımı

8. Sınıf Doğrusal İlişkiler ve Denklem Grafikleri 8. sınıf konularından olan doğrusal ilişkiler ve denklemi verilen doğrunun çizilmesi ile bilgili bilgi verilmiştir. Örnek çözümlü sorularla desteklenmiştir.

7. sınıf Daire ve Daire Diliminin Alanı Konu Anlatımı

7. sınıf Daire ve Daire Diliminin Alanı Konu Anlatımı 7. sınıf daire alanı ve daire dilimin alanının anlatıldığı, daire alanı ve daire dilimin alanının çözümlü sorularının yapıldığı videodur.

8. Sınıf Eşlik ve Benzerlik Çözümlü Soruları

8 Sınıf Eşlik ve Benzerlik Çözümlü Soruları 8. sınıf eşlik ve benzerlik konusunda çıkabilecek her türde sorunun çözümünün yapıldığı bir videodur.

7. Sınıf Çember ve Çember Parçasının Uzunluğu Konu Anlatımı

7. Sınıf Çember ve Çember Parçasının Uzunluğu Videomuzda çemberin çevresi nasıl bulunur?,Çember parçasının uzunluğu nasıl bulunur? Çemberde uzunluklar ilgili sorularla desteklenerek anlatım yapılmıştır.

7. Sınıf Çemberde Açılar Konu Anlatımı Videosu

7. Sınıf Çemberde Açılar Konu Anlatımı 7. sınıf çemberde açılar konusunun işlendiği videoda merkez açı nedir? çemberde açı soru tipleri nasıldır? gibi başlıklara değinilmiştir.

7. Sınıf Açılar Çözümlü Soruları Video Anlatımı

7. Sınıf Açılar Çözümlü Soruları 7. sınıf matematik doğrular ve açılar konusunun çözümlü sorularının olduğu bir videodur.

Oran ve Orantı-3 (Ortalamalar) 9. sınıf Konu Anlatımı Videosu

Oran ve Orantı-3 (Ortalamalar) 9. sınıf Konu Anlatımı 9. sınıf oran ve orantı konusunun son videosunda aritmetik ve geometrik ortalama anlatılmıştır.

Oran ve Orantı-2 (Orantı Çeşitleri) 9. Sınıf Konu Anlatımı Videosu

Oran ve Orantı-2 (Orantı Çeşitleri) 9. Sınıf Konu Anlatımı 9. sınıf oran orantı konusunun 2. videosunda doğru orantı, ters orantı ve bileşik orantı işlenmiştir.